SIATKÓWKA Arkadiusz Kapitan, siatkarz z Konstancina, może mówić o niezwykle udanym sezonie – zarówno na hali, jak i na piasku

Jeżeli chodzi o rywalizację na hali, to Arkadiusz Kapitan zdobył z drużyną AZS AWF Warszawa pierwsze miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski studentów pierwszego roku, do czego dołożył szóstą lokatę w – mocno obsadzonych – Akademickich Mistrzostwach Polski. Nie mniej udane były jego starty w siatkówce plażowej. 18-letni reprezentant Konstancina wywalczył drugie miejsce na Mistrzostwach Mazowsza juniorów MWZPS w parze z Beniaminem Olechnowiczem, srebro na Mistrzostwach Mazowsza seniorów MWZPS w parze z Tymoteuszem Kapitanem (bratem) oraz trzecią lokatę na półfinałach i dziewiątą na finałach Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej w parze z Sebastianem Lisickim.
– W tym sezonie, mimo że miałem dużo zajęć i nauki na uczelni AWF Warszawa, udało mi się dobrze zaprezentować w rozgrywkach na hali i na piasku – mówi Arkadiusz Kapitan. – Chociaż są to dwie różne dyscypliny sportowe i wymagają innego przygotowania, moja forma sportowa była wysoka, szczególnie na finałach Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce halowej i plażowej. Nasz zawodnik przyznaje jednak, że pozostał mu mały niedosyt, ponieważ nie mógł wystartować w półfinałach Mistrzostw Polski juniorów w siatkówce plażowej z powodu nałożenia się terminów mistrzostw i egzaminów na uczelni.
– Pragnę podziękować moim trenerom za przygotowanie do rozgrywek oraz klubom AZS AWF Warszawa i KS SPS Konstancin-Jeziorna za możliwość udziału w tych imprezach – podsumowuje Arkadiusz Kapitan.