Za nami udana niedziela! W świetnych nastrojach wracamy z Wolanowa bowiem odnotowaliśmy pewne zwycięstwo w 3 setach!

Spotkanie od początku zaczęliśmy w pełni skoncentrowani, nie dając gospodarzom możliwości rozwinięcia skrzydeł. Premierowa partia grana była z kilkupunktową przewagą naszej ekipy, którą bezpiecznie dowieźliśmy do końca.

W drugim secie do głosu doszli rywale. Przez większą część seta utrzymywali 2-3 punktową przewagę. W końcówce jednak role się odwróciły. Punktowymi blokami popisywał się nasz kapitan Piotr Mędoń, dzięki czemu wygrana padła naszym łupem!

Trzecia i jak się okazało ostatnia odsłona tego spotkania grana była całkowicie pod nasze dyktando. Do dobrej skuteczności w ataku dołożyliśmy 4 asy serwisowe. W efekcie przeciwnicy zdołali zdobyć jedynie 18 punktów!

GKS Jaguar Wolanów – SPS Konstancin 0:3 (20:25, 22:25, 18:25)

Nasza drużyna pokazała klasę w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Statystyki mówią same za siebie: 48% skuteczności w ataku, 72% pozytywnego przyjęcia czy 7 punktowych bloków to naprawdę przyzwoite liczby!

Na szczególne wyróżnienie zasługuje środkowy Heorhi Tsylents. Mecz zakończył z imponującą skutecznością w ataku (7/8 co daje 87% skuteczności) dorzucając jeszcze punktowy blok. Dodatkowo przy jego zagrywce nasza drużyna zdobywała punkty seriami!

W linii przyjęcia królował libero Jakub Grabowski. 86% pozytywnego i 43% perfekcyjnego przyjęcia z pewnością przyczyniło się do lepszej skuteczności w ataku!

Tym spotkaniem kończymy pierwszą rundę. Na półmetku rozgrywek, po 6 kolejkach spotkań na naszym koncie są 4 zwycięstwa które przełożyły się na 12 punktów. Obecnie daje nam to pozycję lidera!