W meczu 5.kolejki rozgrywek II Ligi Mazowieckiej Seniorów przegrywamy 1:3 na własnym boisku z drużyną Olymp Błonie – volleyball team.
Spotkanie od samego początku nie układało się po naszej myśli. W premierowej partii goście wypracowali kilkupunktową przewagę, której nie oddali do końca seta.
W drugim secie rolę się odwróciły. Poprawiliśmy skuteczność w ataku a także dołożyliśmy 4 asy serwisowe. Tym razem to nasza ekipa pewnie zwyciężyła.
Pierwszą część trzeciego seta również zaczęliśmy dobrze. Niestety były to miłe złego początki. W decydującym momencie tej partii oddaliśmy inicjatywę rywalom, którzy wykorzystali naszą słabszą dyspozycję i objęli prowadzenie w meczu.
Czwarta partia miała trudny do przewidzenia przebieg. Początkowo udało nam się wypracować przewagę, by następnie utknąć w jednym ustawieniu na 11 akcji… Wynik mocno się rozjechał; mimo zrywu na zagrywce naszego atakującego Łukasza Węcłasia, nie udało się odwrócić losów tego spotkania.

W tym spotkaniu głównym mankamentem było rozegranie a także ogromna ilość błędów własnych. Nad tym musimy szczególnie popracować.
Najjaśniejszą postacią naszej ekipy był libero Adam Lempkowski, który błyszczał w obronie, do tego zanotował 40% perfekcyjnego przyjęcia. Czekamy na kolejne takie występy! Najlepiej punktującym zawodnikiem w naszych szeregach był atakujący Piotr Mędoń, licznik zatrzymał się na 17 punktach (15 atakiem oraz 2 zagrywką).
Nie możemy spuszczać głów! Trenujemy dalej, by już za tydzień powalczyć o kolejne zwycięstwo.

SPS Konstancin – Olymp Błonie 1:3 (19:25, 25:17, 22:25, 21:25)

W niedzielę 3 grudnia podejmować będziemy na wyjeździe ekipę GKS Jaguar Wolanów. Początek meczu o godz 17:00. Zapraszamy na relację online z tego spotkania!