SIATKÓWKA, III LIGA Po czterech kolejkach siatkarki SPS Konstancin-Jeziorna są liderkami swojej grupy trzeciej ligi, mając na koncie trzy trzysetowe zwycięstwa i jedną porażkę w tie-breaku

O ile zespół z Konstancina w poprzednich sezonach plasował się zwykle koło czwartego, piątego miejsca w tabeli, to w tym sezonie nastąpił wyraźny progres w grze drużyny. Dziewczyny prowadzi nowa trenerka Małgorzata Skorupa (była siatkarka LTS Legionovia), a zawodniczki bardzo chwalą sobie jej pracę. – Pełne zaangażowanie zespołu oraz wspaniała atmosfera stanowią klucz do odniesionych zwycięstw – mówi Katarzyna Orłowicz, zawodniczka SPS Konstancin-Jeziorna. – Naszym celem jest awans do drugiej ligi kobiet.
W ostatnim meczu siatkarki SPS pokonały w trzech setach (25:14, 25:16, 25:13) KS Halinów, do czego przyczyniły się dobra gra w przyjęciu, skuteczne ataki na siatce i kierunkowa zagrywka. – Dziękujemy kibicom za doping i zapraszamy na kolejny mecz WTS Warka, który odbędzie się w sobotę 30 listopada w hali GOSiR Konstancin-Jeziorna o godzinie 17!
W Konstancinie w siatkówkę grają również panowie. Występujący w czwartej lidze męskiej w grupie B zawodnicy SPS Konstancin-Jeziorna zwyciężyli w dwóch pierwszych spotkaniach zespoły Promotor Gózd (3:0) i PTS Pinki (3:0). – Jest to zespół o dużym potencjale złożony z zawodników doświadczonych i juniorów – mówi Mirosław Kapitan, koordynator klubu. – Mają spore szansę powalczyć o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
W tym roku pierwszym trenerem drużyny jest Jakub Stępniak. – Aby nie było tak kolorowo to powiem, że zaczynamy mieć spore problemy z możliwością dostępu – do hal na treningi i mecze. GOSiR w Konstancinie-Jeziornie jest obłożony w sezonie zimowym, a na wynajem hal w szkołach, przy obecnych cenach, nas nie stać.Seniorzy zmierzą się z zespołem Bór Regut 30 listopada, tuż po meczu pań, o godzinie 19.30.

Grzegorz Tylec/fot. Marek Jasiewicz Źródło kurierpoludniowy.pl