3 marca rozegraliśmy pierwszy mecz fazy Play-off w Lidze Mazowieckiej z drużyną Siatkarz Ząbki. Na trudnym terenie przeciwnika, po zaciętej walce wygraliśmy 3:0!

Jednak niech Was nie zmyli wynik. Mecz, mimo iż zakończył się 3:0, nie był łatwym spotkaniem.
W premierowej odsłonie szybko wypracowaliśmy 3-punktową przewagę. Gospodarze jednak na przestrzeni seta wyrównali a gra toczyła się punkt za punkt. W ostatniej akcji seta rywale wpadli w siatkę. Prowadzimy 1:0
Druga partia to zdecydowanie lepsza gra naszej ekipy. Poprawiliśmy skuteczność w ataku, popełnialiśmy mniej błędów. Punkty zdobywaliśmy całymi seriami, co przełożyło się na wynik. Od stanu 7:7, po chwili było już 13:8, po kilku kolejnych minutach 19:11. Takiego prowadzenia nie oddaliśmy już do końca, pewnie zwyciężając do 16.
W trzecim secie gospodarze podrażnieni przegraną w poprzedniej partii zaczęli od mocnego uderzenia. Szybko złapali kilkupunktową przewagę, którą utrzymywali przez większość seta. Sygnał do odrabiania strat wydał Łukasz Węcłaś, który posłał asa, następnie długą wymianę skutecznym atakiem skończył Arek Kapitan i mamy remis. Końcówka seta to podobnie jak w pierwszej partii gra punkt za punkt, a zwycięzcę wyłoniła gra na przewagi. Mecz efektownym blokiem zakończył niezawodny w tym spotkaniu Arek Kapitan!

Na lidera naszej ekipy wyrasta już wcześniej wymieniany Arek Kapitan. Zdobył dla naszej drużyny 18 punktów (15 atakiem przy 50% skuteczności oraz 3 punkty blokiem). Mecz zakończył na +15! Warto również wyróżnić nominalnego przyjmującego Karola Szczypkowskiego, który dał świetną zmianę na pozycji atakującego! Cały zespół pochwalić należy za dyspozycję w bloku. Tym elementem zdeklasowaliśmy rywali: 14 do 3!
Po raz kolejny pokazaliśmy, że jesteśmy mocni jako drużyna. Nawet wobec kontuzji, która wykluczyła naszego kapitana z gry, gorszej dyspozycji niektórych graczy, jesteśmy w stanie zagrać na tyle skutecznie, by móc kolejny raz z rzędu cieszyć się z wygranej!
Zwycięstwo i to za 3 punkty to doskonała zaliczka, jednak nic nie jest jeszcze przesądzone. Skupiamy się na kolejnych treningach i przygotowaniu do rewanżu, który rozegramy w niedzielę 10 marca. Szczegóły już wkrótce!

Siatkarz Ząbki – SPS Konstancin 0:3 (24:26, 16:25, 26:28)